Tým YART s Karlem Hanikou mistry světa v Endurance!

Rakouský tovární tým Yamaha YART s Karlem Hanikou získal titul mistrů světa ve vytrvalostním šampionátu motocyklů.

Na okruhu Paul Richard jim k tomu stačilo dokončit na čtvrté pozici.

Pro značku Yamaha je to první titul od roku 2009. Spolu s českým jezdcem Karlem Hanikou se na úspěchu podíleli také Niccolò Canepa, Marvin Fritz a Robin Mulhauser.

OHROMNÁ GRATULACE!

Karel Hanika:

„Je to úžasný pocit být mistry světa ve vytrvalostních závodech. Chci poděkovat Mandy za to, že mě přivedl k YART v roce 2020. Jsem opravdu vděčný jemu, Bridgestone a celé rodině Yamahy za to, že mi umožnili být součástí tohoto týmu. Chci také poděkovat svým úžasným týmovým kolegům, kteří tvrdě pracovali během zimy a všech testů, aby motorku vylepšili. Vždy jezdí na 100% v každém stintu a myslím, že jsme si zasloužili být šampiony v posledních dvou sezónách, vloni to bohužel nevyšlo. Letos se nám to již konečně povedlo a já nemohu být šťastnější. Závod byl opravdu těžký. Měli jsme skvělou bitvu se SERT, ale byli velmi silní v tomto závodě. Pak jsme se rozhodli pokusit se zajistit druhé místo, dokud jsme neměli problém s přehříváním motocyklu, ale tým odvedl neuvěřitelnou práci, aby tento problém napravil, a jsem hrdý, že jsme motorku mohli dovézt do cíle."